Dezynfekcja pokoi i pomieszczeń

Nasze pomieszczenia dezynfekujemy min przy pomocy Generatora Ozonu.

Ozon skutecznie niszczy koronawirusy. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie wirusobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru; ozon ma bardzo silne własności utleniające. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Stosunkowo krótki czas rozkładu ozonu powoduje, że ozonowana woda pozostaje aseptyczna tylko przez krótki czas. Jest nietrwały termicznie i rozpada się stopniowo do tlenu już w temperaturze pokojowej.

Wikipedia

Naukowcy potwierdzają, że koronawirus i wirus SARS mogą być skutecznie likwidowane ozonem, ozon jest też bardzo skutecznym środkiem do dezynfekcji pomieszczeń:

https://thailandmedical.news/news/ozone-can-be-used-to-destroy-the-new-coronavirus-and-disinfect-areas
#Coronavirus #COVIDー19 #Covid_19

Dezynfekcja ozonem jest czterokrotnie skuteczniejsza niż z wykorzystaniem innego popularnego środka dezynfekującego – chloru – ozon niszczy 99,6% bakterii, zarazków i innych mikroorganizmów. Pod wpływem światła dziennego (UV) ozon rozkłada się po kilku minutach, pozostawiąc po sobie jedynie przyjemny zapach.

Ozon może być użyty do zniszczenia nowego koronawirusa i dezynfekcji Ponieważ koronawirus nadal ewoluuje i staje się bardziej zjadliwy, istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, ponieważ nie przeprowadzono jeszcze odpowiednich badań klinicznych ani naukowych w odniesieniu do jego właściwości itp., Ponieważ koronawirus 2019-nCoV zadebiutował tylko jako dziewiczy w grudniu 2019 roku

Ozone Gas

są pytania na temat jak długo wirus takich jak coronaviru s , może przetrwać poza IE gospodarza na powierzchni.

Wirus grypy może przetrwać od 5 godzin do 7 dni na powierzchni zewnętrznej w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia, podczas gdy norowirusy, które zwykle atakują przewód pokarmowy, mogą przetrwać do czterech tygodni na powierzchni nawet w gorących i suchych warunkach i mogą wytrzymać większość środków dezynfekujących.

Zazwyczaj większość wirusów oddechowych, takich jak koronawirus, preferuje niższą temperaturę.

Do tej pory nie przeprowadzono badań dotyczących nowego koronawirusa ani nawet wirusa SARS, jego „bliskiego kuzyna” w odniesieniu do tego, jak długo może przetrwać na powierzchni na powierzchni.

Błędem jest zakładanie, że koronawirusmoże pozostać aktywny tylko przez kilka godzin na powierzchni, jak sugeruje jedna organizacja zdrowia za pośrednictwem strony internetowej, która twierdzi, że jest wiodącym źródłem informacji na temat koronawirusa, gdy nie ma na to naukowego dowodu. Jeśli ktoś zostanie zarażony w wyniku warunków sprzecznych z jego radą, nie powinien się wahać pozwać tej organizacji w sądzie za rozpowszechnianie informacji, które nie zostały jeszcze potwierdzone naukowo, powodując w ten sposób szkodę.

Wirusy zazwyczaj nie są tak naprawdę żywymi organizmami. Są złożonymi biocząsteczkami, które potrzebują żywej komórki do działania.

Aby być bezpiecznym, ponieważ nadal tak naprawdę nie wiemy, jak długo te koronawirusymoże przetrwać na powierzchniach, najlepiej dezynfekować obszary, które mają duży kontakt z ludźmi, niezależnie od tego, czy wykazują oznaki infekcji, czy nie.

Jednym dobrym sposobem na to jest wdrożenie ozonu.

Udowodniono, że ozon zabija koronawirusa SARS, a ponieważ struktura nowego koronawirusa 2019-nCoV jest prawie identyczna z koronawirusem SARS, stosunkowo bezpiecznie jest powiedzieć, że będzie działał również na nowym koronawirycie, chociaż należy zauważyć, że do tej pory nie ma żadnych badań, z wyjątkiem tego, które jest w tej chwili prowadzone w Chinach w Instytucie Wirusologii w Hubei w tym zakresie. Postęp tego badania wykazał, że działa, a badanie powinno zostać zakończone do końca tego tygodnia i oficjalnie opublikowane w czasopiśmie Virology .

Istnieje ponad 17 badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć koronawirusa SARS .

Ozon to naturalnie występujący gaz powstały z atomów tlenu. Cząsteczka tlenu składa się z 2 atomów tlenu. Te cząsteczki tlenu są rozkładane na atomy przez wyładowanie koronowe podczas burz z piorunami lub przez promieniowanie UV ze Słońca. Pojedyncze atomy tlenu nie mogą istnieć same bez ponownego przegrupowania się w dwuatomowe cząsteczki tlenu. Podczas tego etapu rekombinacji niektóre atomy zgrupują się w luźno związany tlen tri-atomowy. Ta nowa cząsteczka nazywa się Ozon lub O3.

Generatory ozonu są w stanie wytwarzać ozon z normalnego powietrza i są zwykle używane jako środki dezynfekujące pomieszczenia.

Przeciwpatogenne działanie ozonu zostało potwierdzone przez kilka dziesięcioleci. Jego zabójcze działanie na bakterie, wirusy, grzyby i wiele gatunków pierwotniaków służy jako podstawa do coraz większego zastosowania w dezynfekcji miejskich zasobów wodnych w miastach na całym świecie.

Zazwyczaj wirusy to małe, niezależne cząstki zbudowane z kryształów i makrocząsteczek. W przeciwieństwie do bakterii rozmnażają się tylko w komórce gospodarza. Ozon niszczy wirusy przez dyfundowanie przez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy kapsyd lub zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie.

Liczne rodziny wirusów, w tym wirus polio I i 2, ludzkie rotawruzy, wirus Norwalk, parwowirusy oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i inne niż A, inne niż B, należą do wielu innych, które są podatne na wirusowe działanie ozonu.

Większość wysiłków badawczych dotyczących wirusobójczych skutków działania ozonu koncentrowała się na skłonności ozonu do rozbijania cząsteczek lipidowych w miejscach o konfiguracji wielu wiązań. Rzeczywiście, po fragmentacji otoczki lipidowej wirusa jego rdzeń DNA lub RNA nie może przetrwać.

Rozpoczęto także badania wirusów bezotoczkowych (Adenoviridae, Picornaviridae, mianowicie wirusa polio, Coxsachie, Echovirus, Rhinovirus, Hepatitis A i E oraz Reoviridae (Rotavirus). Wirusy, które nie mają koperty, nazywane są „nagimi wirusami”. Składają się z rdzenia kwasu nukleinowego (wykonanego z DNA lub RNA) i płaszcza kwasu nukleinowego lub kapsydu wykonanego z białka.Ozon jednak, oprócz dobrze znanego działania na nienasycone lipidy, może również oddziaływać z niektórymi białkami i ich składniki, a mianowicie aminokwasy. Rzeczywiście, gdy ozon wchodzi w kontakt z białkami kapsydu, powstają wodorotlenki białkowe i wodorotlenki białkowe oraz wodoronadtlenki białkowe. Wirusy nie mają ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Wirusy w otoczce są zwykle bardziej wrażliwe na wyzwania fizyko-chemiczne niż nagie wiriony. Chociaż wpływ ozonu na nienasycone lipidy jest jednym z najlepiej udokumentowanych działań biochemicznych, wiadomo, że ozon wchodzi w interakcje z białkami, węglowodanami i kwasami nukleinowymi.

Nowy koronawirus jest wirusem otoczkowym.

Na rynku istnieje wiele rodzajów generatorów ozonu, od wielkich maszyn, które kosztują kilka tysięcy dolarów amerykańskich, po proste, które można kupić online w sklepach, lazada itp. Za tak wysoką cenę jak Baht 350. lub około 10 USD. Są one zwykle używane do mycia warzyw itp., Ale mogą być również stosowane do dezynfekcji małych pomieszczeń o wielkości około 25 do 30 m2. Istnieje również wiele sklepów i sklepów internetowych w Tajlandii sprzedających te generatory ozonu.


Zazwyczaj generatory ozonu powinny być używane wyłącznie przez przeszkolony personel, ponieważ ozon jest niebezpieczny dla ludzi. Może niszczyć komórki wyściełające usta, drogi nosowe i płuca. Ma zdolność wywoływania mutacji komórkowych i raka. A dla osób z inną chorobą podstawową krótkie narażenie na nią może być niebezpieczne.

Korzystając z małych generatorów ozonu do dezynfekcji małych pomieszczeń, upewnij się, że masz zegar i nigdy nie przebywaj w pomieszczeniu, gdy urządzenie jest włączone. Maszynę należy obsługiwać przy zamkniętych oknach i bez żywych istot w pomieszczeniu, w tym zwierząt domowych, przez około 10–15 minut. (te małe maszyny mają niższą objętość ozonu, dlatego preferowany jest dłuższy czas). Nie wchodź do pomieszczenia przez ostatnie 3 godziny, a po wejściu na miejsce załóż maskę i otwórz wszystkie okna i najpierw przewietrz to miejsce na około 15 minut przed powrotem.