DLACZEGO POWINNIŚMY SKORZYSTAĆ Z ZABIEGU

Żyjemy w toksycznym świecie.   Według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska toksyczne chemikalia i toksyczne metale stanowią wielkie zagrożenie dla naszego zdrowia.   Nigdy w naszej historii nasza planeta nie była tak zanieczyszczona jak dzisiaj.

Poziom niektórych toksycznych metali  jest ponad tysiąc razy większy niż kiedykolwiek w historii historii.   Metale te obejmują ołów , rtęć , kadm , arsen , aluminium i nikiel .Ponadto, inne toksyczne metale powszechnie występujące w pewnym stopniu w naszym pożywieniu, powietrzu i wodzie obejmują uran, beryl, bizmut, antymon, cyrkon, cynę i inne. Ziemia jest zanieczyszczona ponad 50 000 toksycznych chemikaliów , a więcej produkowanych jest każdego dnia!   Na przykład prawa większości krajów pozwalają na dodanie ponad 3000 chemikaliów do naszej żywności.   Pestycydy i herbicydy to kolejna grupa toksycznych związków chemicznych, które znajdują się w naszych zasobach wody i wielu produktach żywnościowych. Powszechne i często nadużywane recepty i leki bez recepty dodają ponad tysiąc toksycznych substancji chemicznych do naszych ciał, szczególnie w świecie zachodnim.   Należą do nich znieczulenia chirurgiczne, środki konserwujące szczepionki, bezpańskie wirusy i setki innych trucizn stosowanych dzisiaj w zawodzie lekarza. Stosowanie narkotyków rekreacyjnych, takich jak papierosy, alkohol, marihuana (która zawiera pewną ilość kadmu), a inne tylko dodaje więcej toksyczności naszym już obciążonym ciałom. Resztki narkotyków często pozostają w ciele przez dziesięciolecia.

Skumulowane i połączone efekty tego toksycznego ataku na nasz organizm nie zostały wystarczająco zbadane.   Rzeczywiście trudno jest właściwie się uczyć.  Jednak obecność w ciele tych chemikaliów jest związana z WSZYSTKIMI poważnymi chorobami XXI wieku. Stwierdzenie, że jest to wiek toksyczności, nie jest przesadą.   Lewatywa kawy jest jedną z najlepszych metod radzenia sobie z tym problemem.

Jelito grube spełnia kilka podstawowych funkcji.

Po pierwsze – wchłaniającą. To tu absorbowane są: glukoza, aminokwasy, witaminy, sole mineralne i elektrolity, a co najważniejsze, około 80% wody (właśnie dlatego podczas zaparć masy kałowe potrafią być aż tak twarde, że rysują ścianki jelita od wewnątrz, powodując liczne rany, których zaleczenie w środowisku, gdzie najczęściej występuje gnilna flora bakteryjna jest w zasadzie niemożliwe).

Drugą istotną funkcją jaką pełni jelito grube w naszym organizmie jest funkcja ewakuacyjna, czyli usuwanie trujących produktów przemiany materii. Poważnie zaburzona perystaltyka jelita sprawia, że przypomina ono tykającą bombę zegarową. Pamiętajmy! – fermentujący, długo zalegający stolec i przeciągające się procesy gnilne tworzą środowisko sprzyjające rozwojowi różnego typu pasożytów m.in.: owsików, glist ludzkich, lamblii i tasiemców. Jelito może więc stać się zbiornikiem groźnych toksyn, które wydostając się poza jego obręb, czynią spustoszenie w organizmie i powodują samozatrucie. Niektórzy lekarze twierdzą ,że przyczyną aż 90% znanych obecnie chorób jest właśnie zatrucie toksynami z jelita grubego.