Lewatywa kawowa

“Lewatywy kawowe są od dawna w użyciu. W raporcie dotyczącym przypadku w Pacific Medical and Surgical Journal w grudniu 1866 r., Dr n. Med. MA Cachot opisał pomyślne zastosowanie lewatywy kawowej w leczeniu dziecka umierającego w wyniku przypadkowego zatrucia .

Artykuły z końca XIX w. Informowały, że lewatywy kawowe były pomocne w opiece pooperacyjnej; na spotkaniu medycznym w 1896 r. dr WJ Mayo, jeden z założycieli Kliniki Mayo, wymienił lewatywy kawy jako rutynową część opieki nad pacjentami po operacji brzusznej . Lewatywy kawowe zostały wymienione jako stymulanty  i jako lekarstwo na wstrząs  w podręcznikach medycznych i pielęgnacyjnych na początku XX wieku.

W obszernym artykule z 1941 roku w Uruguayan Medical, Archives of Surgical and Specialization, dr Carlos Stajano opisał natychmiastową poprawę w bliskich terminalnych pacjentach po lewatywach kawowych, w tym pacjentach z odurzeniem kokainą  i pacjentem po przebytym pooperacyjnym szoku . W swoim obszernym doświadczeniu z lewatywami kawowymi w zarządzaniu pooperacyjnym omówił jego zastosowanie. “- Pomagając w oczyszczaniu organizmu przez dr Lindę L. Isaacs 

CO TO JEST LEWATYWA KAWOWA?

Oznacza to terapeutyczne wykorzystanie wody do uzdrawiania organizmu.   W tym przypadku woda jest używana do wymywania okrężnicy i dostarczania roztworu kawowego do organizmu przez odbytnicę. Kawa spożywana jako napój jest wchłaniana z żołądka .   Różni się to od wchłaniania z okrężnicy , co ma miejsce w przypadku lewatywy.   Wydaje się, że okrężnica blokuje wchłanianie niektórych toksyn zawartych w kawie, w tym kadmu i niektórych kofeiny. Picie jednej filiżanki kawy dziennie jest w porządku, ale nie jest zalecane.   Picie więcej niż jednej filiżanki jest szkodliwe dla większości ludzi.

 

 

 

Lewatywy kawowe mogą:

 • Zredukuj lub wyeliminuj wiele objawów ogólnej toksyczności.  
 • Oczyść i wyleczyj okrężnicę
 • Oczyść i pomóż odbudować toksyczną wątrobę.
 • Zredukuj wiele rodzajów bólu.
 • Pomóż wyeliminować wiele rodzajów pasożytów.
 • Pomoc w depresji  i ogólnym napięciu nerwowym .
 • Zwiększaj jasność umysłu, poprawiaj poziom energii i poprawiaj trawienie.
 • Umożliwić klientom łatwiejsze uzyskanie irytujących reakcji uzdrawiania i oczyszczania .
 • Przynajmniej trzy tuziny klientów powierzyło mi, że “kawowe lewatywy uratowały mi życie”.Mówi dr l.Wilson

Kawa odżywiania.   Oprócz działania odtruwającego, kawa zawiera wiele składników odżywczych, które wydają się być pomocne dla dzisiejszych ludzi.   To, po części, wyjaśnia, dlaczego jest używany jako wspólny napój na całym świecie.   Niektóre składniki odżywcze kawy występują również w przypadku lewatywy.

 

Starożytna historia  kawy.

Ziarno kawy i roślina od lat są częścią medycyny ziołowej, medycyny ludowej i uzdrawiania szamańskiego.   Według niektórych historyków kawa pochodziła z Etiopii.   Następnie został wprowadzony na Bliski Wschód, a następnie do Europy i został wprowadzony do Ameryki w XVIII wieku. Był znany jako silny środek wątrobowy i podawany szczególnie osobom starszym oraz chorym lub chorym na wątrobie.   Jest to ważne, ponieważ wierzymy, że większość ludzi ma dzisiaj toksyczną wątrobę.

Współczesna historia  lewatyw kawy. 

Lewatywa kawy była znana w 1800 roku jako silny środek wątrobowy.  W rzeczywistości, aż do około 1984 roku, procedura wlewu kawy została wymieniona w słynnym podręczniku Merck , podręczniku dla lekarzy, który jest używany na całej planecie.

DRS. GERSON , KELLEY , GONZALES I INNI

 • Dr Max Gerson, MD (1881-1959).   Dr Max Gerson, MD spopularyzował lewatywy kawy bardziej niż jakakolwiek inna osoba we współczesnych czasach.   Pracował głównie z rakiem i napisał “Cancer Therapy” – wyniki 50 przypadków (1958) .   Dr Gerson był pionierem terapii żywieniowej na raka  i innych chorób z doskonałymi wynikami.   Lewatywy stanowiły integralną część terapii. Znalazł wiele korzyści z lewatyw kawy.   Na przykład, aby wyleczyć swoich pacjentów, musiał przerwać leki przeciwbólowe, ponieważ uszkodził ich już słabe wątroby.   Lewatywy kawowe, do 6 dziennie, zatrzymałyby ból bez potrzeby zażywania narkotyków. Lewatywa umożliwiła także organizmowi wchłonięcie i trawienie tkanki nowotworowej i jej bezpieczne usunięcie, co jest ważną przeszkodą w naturalnych terapiach przeciwnowotworowychZalecamy nieco inny schemat niż doktor Gerson, który pracował około 80 lat temu.
 • William Donald Kelley, DDS (1925-2005). W 1968 roku doktor Kelley zdiagnozowano raka trzustki.   Dokładnie zbadał naturalne terapie przeciwnowotworowe i opracował bardzo skuteczne naturalne podejście, które wykorzystywało lewatywy kawowe.   Pisał o ich korzyściach i znaczeniu w małej książce zatytułowanej One Answer To Cancer (1969, 1999) .
 • Nicholas Gonzales, MD (1947-1915). Dr Gonzales studiował pod kierunkiem doktora Kelleya i zaproponował metaboliczną terapię przeciwnowotworową Kelley.  Obejmował on wykorzystanie lewatywy kawowej i był całkiem udany.
 • Dr Paul Eck i zrównoważenie żywienia.   Dr Eck nie uwzględnił lewatywy kawy w swoich programach żywieniowych.   Jednak był on świadomy wartości lewatyw kawy do leczenia.

 

WPŁYW LEWATYW KAWOWYCH

“Ogólnie rzecz biorąc, lewatywy kawowe są ważnym narzędziem dla lekarzy, którzy próbują odtruć organizm,   co nie oznacza, że ​​są panaceum,   ale z pewnością wymagają więcej badań, ale lewatywy kawowe to ważny element zdrowienia organizmu ludzkiego. Ich potencjał powinien zostać zbadany dzięki dobrym badaniom – nie wydobywającym się z tanich zastrzyków w medycynie alternatywnej lub lekceważąco odrzuconym jako kolejna dziwaczka “- dr Ralph Moss .

“Badanie przeprowadzone przez National Research Council (NRC) w 1982 r. W Stanach Zjednoczonych wykazało, że lewatywy kawowe są w stanie zmniejszyć ogólnoustrojową toksyczność nawet o 700 procent. Dzieje się tak dlatego, że kofeina i inne korzystne związki występujące w kawie – gdy nie są spożywane doustnie, a zatem rozcieńczone przez przewód pokarmowy – współpracują ze sobą, pobudzając wątrobę bezpośrednio do zwiększenia produkcji S-transferazy glutationowej (GST).   Jest to potężny enzym detoksykujący, który wiąże i wypłukuje toksyny w organizmie. “- Angela Doss

 

RODZAJE EFEKTÓW

 1. Efekty kontaktowe. Są to mechaniczne i chemiczne działania kawy na śluzówkę jelita grubego.
 2. Biochemiczne i odżywcze działanie po wchłonięciu kawy z żył hemoroidalnych i przedostaniu się do wątroby.
 3. Inne, bardziej niezwykłe efekty. Na przykład kawa ma energetyczne efekty opisane poniżej.

WPŁYW LEWATYW KAWOWYCHY NA ORGANIZM

Kawa stosowana doodbytniczo ma następujące właściwości. Występuje pewne pokrywanie się tych efektów:

 1. ŚciągającyJest to właściwość ziołowa, która oznacza, że ​​złuszcza wierzchnią warstwę skóry lub błony śluzowej.   Jest to pomocne w przypadku niektórych procesów gojenia, ponieważ górna warstwa skóry lub błony śluzowej jest często gotowa do odpadnięcia i jest obciążona toksynami.   Jest więc jak oczyszczanie powierzchniowej warstwy błony śluzowej jelita grubego i być może także wątroby.
 2. Czyszczenie mechaniczne.Lewatywa mechanicznie zmywa okrężnicę, usuwając toksyczne substancje, a często gniazda pasożytów, bakterii, kolonii drożdży i innych szczątków.
 • Lewatywy pobudzają również jelita grubego nieco go rozszerzając, a często nieco zmieniając jego temperaturę – albo czyniąc je trochę gorętszym, albo nieco zimniejszym.
 • Innym mechanicznym efektem jest zwiększenie perystaltyki  i spowodowanie, że okrężnica staje się aktywna, bardziej opróżniając jej zawartość.
 • Powtarzające się lewatywy, szczególnie w połączeniu z masażem okrężnicy, pomagają usuwać udary z kałem  i resztki jedzenia.   Niektóre produkty spożywcze, w szczególności biała, oczyszczona mąka, mogą obrócić się w okrężnicy i przylgnąć do jej ścian.
 • Powtórne lewatywy pomagają również oczyścić tak zwane “kieszenie” lub uchyłki  w okrężnicy.   Są to nieznaczne rozszerzenia lub poszerzenia w ścianie okrężnicy większości dorosłych, które zatrzymują cząstki żywności, bakterie i często przenoszą pasożytnicze organizmy, takie jak robaki, drożdże i inne. Wielu klientów twierdzi, że po lewatywie kawowej zauważają albo pełzające, albo martwe stworzenia, które pojawiają się w toalecie, kiedy wypuszczają swoją lewatywę z kawy.
 • Nasi klienci zgłaszają również, że ich kolonoskopie, po zastosowaniu codziennej lewatywy kawowej przez kilka lat, ujawniły zdumiewająco czyste i zdrowo wyglądające okrężnice.   Jeden klient, w wieku 79 lat, powiedział lekarzowi, że jego okrężnica była tak czysta, że ​​nigdy nie musiał wracać po kolejną kolonoskopię.
 • Dr Peter Lechner , który przeprowadził próbę terapii nowotworów Gersona w leczeniu pooperacyjnym przerzutów raka jelita grubego pod egidą Landeskrankenhaus w Graz w Austrii, donosił w 1984 roku: “Lewatywy kawowe mają wyraźny wpływ na okrężnicę, która można obserwować za pomocą endoskopu. “
 1. Ogólnie rzecz biorąc, lewatywy, a w szczególności wlew kawy mogą pomóc w pobudzeniu, zrównoważeniu i oczyszczeniu wielupunktów odruchowych,które biegną od segmentów okrężnicy do każdego narządu i tkanki ciałaNie jest to dobrze znane, ale jest prawdą.  
 • Praktyczne zastosowanie tego faktu jest takie, że problem w konkretnej części okrężnicy, takiej jak wstępująca okrężnica, może spowodować poważne zaburzenie w innym miejscu ciała poprzez rodzaj efektu odruchu lub rezonansu.   Jest to uważane za kontrowersyjne i dziwne.   Jednak Bernard Jensen, DC, ND, w swojej książce zatytułowanej The Science and Practise of Iridology , dokumentuje ten pomysł wraz z historiami przypadków, w tym rentgenowskimi płaskimi promieniami okrężnicy.

 

 

EFEKTY 

 1. Pomoc dla mózgu.  Lewatywy kawowe mogą być doskonałe dla mózgu.   Wielu klientów twierdzi, że po lewatywach kawowych czuje się bardziej jasno.   Jest to doskonała procedura dla wielu przypadków mgły mózgowej i innych zaburzeń układu nerwowego. Kofeina może być czynnikiem, chociaż niewiele jest absorbowane z okrężnicy.   Stymulacja odruchów jelita grubego do mózgu jest kolejnym możliwym powodem korzystnego wpływu na mózg.   Chwilowe obniżenie poziomu miedzi i pozbycie się toksyn to kolejne możliwe przyczyny tego korzystnego efektu. Zabieg ten uruchamia leczenie i detoksykację mózgu.
 2. Efekty   przeciwutleniające Atomy tlenu singletowego powodują uszkodzenia oksydacyjne w tkankach ciała.   Kawa zawiera silne przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać tym oksydacyjnym uszkodzeniom.   Są  one szczególnie pomocne w przypadku wątroby, która jest wysoce podatna na uszkodzenia oksydacyjne. W przeciwieństwie do innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C, kwas alfa liponowy i witamina E, przeciwutleniacze w kawie są bardziej yang w terminologii makrobiotycznej.   Jest to ogromna zaleta, ponieważ ciała już są zbyt yin.   Przyjmowanie yin przeciwutleniaczy jest szkodliwe, nawet jeśli zapewniają one łagodzenie objawów. W rzeczywistości program odżywiania oparty na woni kawowej zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych antyoksydantów, ponieważ program pomaga usuwać źródła utleniacza.   Należą do nich tlenkowe formy żelaza , miedzi , manganu  i aluminium , a także inne minerały.   Osobny artykuł opisuje jego fenomen: żelazo, mangan i aluminium – Amigos
 3. Zwiększone pH lub zasadowość całego przewodu pokarmowego.Jest to spowodowane najprawdopodobniej zwiększonym przepływem żółci.Zwiększenie zasadowości jelita cienkiego czyni go mniej gościnnym dla pasożytów. Pomaga także niszczyć wiele innych rodzajów zakażeń w jelicie cienkim i grubym. Może to pomóc poprawić jakość flory jelit i zmniejszyć dysbioza lub niewłaściwe “błędy” w jelitach.
 4. Kwasy palmitynowe.  Pod koniec lat 70. i na początku lat 80. naukowcy z laboratorium Lee Wattenberga zidentyfikowali w kawie sole kwasów palmitynowych (kahweol i palmitynian kafestolu).   Działają one jako silne wzmacniacze S-transferazy glutationowej,  która jest ważnym enzymem w wątrobie.Jest to część większego systemu detoksykacji, który katalizuje wiązanie wielu toksyn ze strumienia krwi do grupy sulfhydrylowej glutationu.   Z tego powodu, system S-transferazy glutationowej jest ważnym mechanizmem pozwalającym pozbyć się raka – związanych z nim substancji chemicznych. Dodanie ziaren kawy do diet myszy zwiększyło S-transferazę glutationową o 600% w wątrobie i o 700% w jelicie cienkim.   Prawdopodobna jest podobna stymulacja przez s-transferazę glutationową u ludzi. Dr Max Gerson , lekarz, główny zwolennik stosowania lewatyw kawy, napisał: “Heubner i Meyer z Uniwersytetu Goettingen w Niemczech pokazali na modelach zwierzęcych, że doodbytnicze podawanie kofeiny rozszerzy drogi żółciowe i ułatwi przepływ żółci.   Teofilina  i teobromina , główne składniki kawy, rozszerzają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zapaleniu jelit.Palmitaty  kawy zwiększają S-transferazę glutationową , która jest odpowiedzialna za usunięcie wielu toksyn z krwi.   Wreszcie, woda w lewatywach stymuluje perystaltykę  lub ruch substancji toksycznych z dwunastnicy lub jelita cienkiego, przez jelito i przez odbytnicę. “ 
 5. Efekty kofeiny.Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy, ale nie tak toksycznym jak większość stymulantów.   Jego skutki obejmują, rozszerzenie dróg żółciowych. Redaktorzy Chemii Fizjologicznej i Fizyki stwierdzili: “lewatywa kofeinowa powoduje rozszerzanie dróg żółciowych, co ułatwia wydalanie toksycznych produktów rozkładu nowotworów przez wątrobę i dializę toksycznych produktów z krwi przez ścianę okrężnicy”. Ta właściwość kofeiny, gdy jest podawana doodbytniczo, nazywa się choleretic .   Żółtaczka jest substancją, która zwiększa przepływ żółci. Podczas gdy inne czynniki sklasyfikowane jako choleretyki zwiększają przepływ żółci z wątroby, większość z nich robi niewiele w celu wzmocnienia systemów enzymatycznych detoksykujących i nie zapewnia przejścia żółci z jelit do odbytnicy. Żółć jest zwykle wchłaniana do 9 lub 10 razy, zanim wyjdzie z jelita w kale. Zdolność enzymu do wzmacniania wlewu do kawy jest wyjątkowa wśród choleretyków.   Ponieważ nie pozwala na tak dużą reabsorpcję toksycznej żółci przez wątrobę przez ścianę jelita, jest skutecznym środkiem do detoksykacji krwi przez istniejące układy enzymów w wątrobie i jelicie cienkim. Ponieważ praktyka kliniczna wykazała, że ​​lewatywy kawowe są dobrze tolerowane przez pacjentów, gdy są stosowane tak często, jak co cztery godziny, lewatywa kawowa może być postrzegana jako jedna z najbardziej skutecznych i interesujących choleretyków w literaturze medycznej.
 6. Wspaniały “kick-starter” dla całego przewodu pokarmowego.Jest to nieco ezoteryczna koncepcja.   Jednak niektóre środki i procedury mogą powodować efekt yang lub skurczu, który aktywuje obszar ciała, powodując jednocześnie kilka niepożądanych efektów, gdy wykonywane są z umiarem.   Kawa w odbytnicy jest jedną z najlepszych procedur, aby rozpocząć lub “obrócić” układ trawienny, w szczególności.   (To jest jak napędzanie silnika benzynowego, który robi się za każdym razem, gdy zaczyna się samochód).Inne “crankery” lub stymulanty yang obejmują suplementy i zioła, takie jak trimetyloglicyna, czosnek, kajenna i żeń-szeń.   Nie polecam żeń-szenia, ponieważ wszystko to jest dziś toksyczne.
 7. Odżywianie – selen.  Kawa zawiera bardzo pożądaną formę selenu potrzebną prawie każdemu dzisiaj.   Niewiele pokarmów zawiera ten szczególnie potrzebny związek, który nie jest dobrze wchłaniany doustnie, ale jest lepiej wchłaniany przez odbytnicę.Jest to główny powód enzymatycznej aktywności kawy po ścieżkach detoksykacji wątroby.   Trzeba to zbadać dalej, ponieważ nie mam więcej potwierdzenia tego faktu poza naszymi obserwacjami.
 8. Odżywianie – cynk.  Kawa zawiera również niewielką ilość ważnego związku cynku.   Po raz kolejny jest bardzo potrzebny dzisiaj i nie jest dobrze wchłaniany doustnie, ale jest lepiej wchłaniany doodbytniczo.   Trzeba to zbadać dalej, ponieważ nie mam więcej potwierdzenia tego faktu poza naszymi obserwacjami.
 9. Efekty odżywiania – potas. Kawa zawiera zdrową postać potasu, która może być wchłaniana przez ścianę okrężnicy.   Jest to lepsza forma potasu niż ta, którą można znaleźć w większości owoców.   Ten ostatni często jest lekko toksycznym związkiem potasowym, który drzewa owocowe mają tendencję do wchłaniania z nawozów wielofosforanowych stosowanych w większości upraw owocowych.   Nawet owoce organiczne zawierają dziś tę toksyczną postać potasu.
 10. Antidotum na kawę lub neutralizuje wiele szkodliwych częstotliwości chorób w ciele.Ta niezwykła cecha kawy, której nie dzielą inne zioła lub środki, jest bardzo dobrze znana w nauce o homeopatii. Pacjenci często mówią lekarzom homeopatycznym, że nigdy nie piją kawy. Kawa może negować skutki wielu środków wibronicznych, w tym środków homeopatycznych. Jest to bardzo ważny powód używania lewatyw kawy. Kawa wydaje się w stanie oczyścić szeroką gamę szkodliwych subtelnych energii w ludzkim systemie w sposób, który nie może zrobić żadna inna roślina ani zwierzęca substancja.
 11. Wielokrotne użycie implantu kawowego usuwa te częstotliwości drgań na głębszych i głębszych poziomach, za każdym razem gdy stosowana jest procedura.   Te energie zdecydowanie wpływają na nasze zdrowie, chociaż są dość subtelne.   Aby uzyskać więcej informacji na temat niektórych problemów z częstotliwościami drgań na ciele, przeczytaj Psychotronics na tej stronie.
 12. W akupunkturze, wlewy kawy wzmacniają meridian wątroby i równoważą meridian jelita grubego.W nauce o akupunkturze przywracanie zdrowia zależy od zrównoważenia kilkunastu kanałów energetycznych lub kanałów energii, które biegną w górę iw dół ciała. Wprowadzenie wody i kawy do jelita grubego osłabia lub hamuje w dużym stopniu meridian jelita. Ma to tendencję do wzmacniania meridianu wątroby, zgodnie z teorią akupunktury.    Zwykle wątroba jest słaba, a meridian jelita grubego nadmiernie stymulowany lub nadmiernie aktywny z powodu obecności toksyn w jelicie grubym.   Nawet jeśli nie jest nadmiernie aktywny, efekt lewatywy kawowej, pod względem meridianów akupunktury, w pewnym stopniu zwiększa energię meridianu wątroby / pęcherzyka żółciowego.
 13. Ochrona przed toksynami w kawie. Kawa zawiera niektóre toksyczne metale, takie jak ołów i kadm oraz niektóre toksyczne alkaloidy . Również mielona kawa może być nieco zjełczała, ponieważ zawiera wielonienasycone oleje, które szybko mogą zjełczać. Jednak z naszego doświadczenia, gdy przyjmowane są przez odbytnicę, te toksyny nie są wchłaniane prawie tak samo, jak przy kawie przyjmowanej doustnie. Dzieje się tak dlatego, że okrężnica jest zaprojektowana do wchłaniania składników odżywczych, jednocześnie filtrując i pozostawiając toksyczne substancje wewnątrz okrężnicy. W rzeczywistości zdrowa okrężnica jest niesamowita pod względem zdolności do wchłaniania składników odżywczych, jednocześnie chroniąc organizm przed różnorodnymi toksycznymi substancjami. Jest to powód, dla którego picie kawy jest nieco toksyczne, ale kawa używana w lewatywach jest znacznie mniejsza.   Faktycznie, widzieliśmy bardzo mało toksyczności z powtarzających się lewatyw z zatrzymywania kawy, podczas gdy ci, którzy piją kawę regularnie wykazują pewną toksyczność z napoju.
 14. Promuje ruch w dół. Pozostawienie lewatywy kawowej przez 15 minut lub dłużej zmusza do zwrócenia uwagi.   Dwa powody tego są następujące: 1) obecność wody w okrężnicy i 2) konieczność ścisłego trzymania zwieracza odbytu.   Najlepiej jest zachować lewatywę przez maksymalnie godzinę. Przenoszenie energii w dół od głowy w kierunku stóp jest niezwykle terapeutyczne.   Pomaga w uziemieniu i centrowaniu, ale robi znacznie więcej.   Jest to potężna metoda leczenia sama w sobie.   Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z energią i uzdrawianiem w dół .
 15. Efekt Yang. Większość dzisiejszych ciał jest zbyt yin, w terminach makrobiotycznych, szczególnie ci, którzy są chorzy.   Yin oznacza zimne, rozszerzone, zwiotczałe, a zazwyczaj oznacza to również chory.   Problem z wieloma lekami i procedurami leczniczymi, w tym witaminami i większością ziół, polega na tym, że sprawiają, że ciało jest jeszcze bardziej yin.
  Kawa jest bardziej ziołem yang, mimo że rośnie w tropikalnym klimacie. Staje się znacznie bardziej Yang po pieczeniu i gotowane tylko przez 12 minut. To także pozbywa się kofeiny, substancji jinowej (chociaż część kofeiny jest niezbędna do uzyskania pożądanych efektów). Jakość kawy yang stanowi wielką zaletę tej procedury w porównaniu z innymi ziołowymi, naturalnymi i medycznymi metodami oczyszczania wątroby i okrężnicy. Efekt yang wynika z połączenia czynników odżywczych w kawie i jego zdolności do usuwania toksyn yin z ciała, takich jak toksyczne metale i toksyczne chemikalia. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego ważnego tematu, przeczytaj: Yin i Yang Healing i Yin Disease na tej stronie.
 16. Relaksacja układu współczulnego  Lewatywy kawowe pomagają rozluźnić układ nerwowy współczulny lub walczący w locie.   Wiele osób zgłasza to.   Może się to wydawać dziwne, ponieważ kawa zawiera kofeinę, która jest stymulantem. Możliwe przyczyny relaksacji współczulnego układu nerwowego to: a) stymulacja dwóch ważnych narządów przywspółczulnych, wątroby i jelita grubego. b) składniki odżywcze w kawie. c) szybkie i dokładne usuwanie drażniących toksyn z organizmu. d) relaksujący ruch w dół subtelnej energii opisany w punkcie 12 powyżej. Aby dowiedzieć się więcej na temat współczulnego układu nerwowego i jego znaczenia, przeczytaj artykuł o równoważeniu układu autonomicznego układu nerwowego na tej stronie.
 17. Poprawione nawodnienie.Chociaż może wydawać się niewielkie, lepsze nawodnienie organizmu od robienia lewatyw może być główną zaletą lewatywy zatrzymującej kawę.   Wiele osób jest dziś dość odwodnionych.   Typowe powody odwodnienia to: a) Nie pije wystarczającej ilości wody. Większość dorosłych potrzebuje blisko trzech litrów lub litrów wody pitnej (nie innych napojów) dziennie.   Nie pij tego jednak z posiłkami.   Pij godzinę po posiłku do około pół godziny przed posiłkami, aby nie rozcieńczyć soków żołądkowych. b) Picie nieprawidłowych rodzajów wody, takich jak woda z odwróconej osmozy, która nie wydaje się dobrze nawadniać organizmu. Innym rodzajem wody, której nie polecam, są wszelkie wody alkaliczne pochodzące z urządzeń do wody alkalicznej. c) Spożycie substancji, które mają tendencję do odwadniania organizmu. Należą do nich wszystkie cukry, wszystkie owoce, kofeina i alkohol.   Jedna filiżanka herbaty lub kawy dziennie jest w porządku, ale nie więcej.   Soda pop może zawierać dużo kofeiny. Dodanie kilku kubków wody do lewatywy poprawia tę poważną, ale czasami trudną do zidentyfikowania sytuację.   Ulepszone odwodnienie znacznie poprawia detoksykację organizmu i ogólny stan zdrowia.   Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przeczytaj Hydration na tej stronie.
 18. Poprawiona aktywność centrów energetycznych. Gdy energia przesuwa się w dół, pomaga wszystkim ośrodkom energii fizycznej stać się bardziej aktywne i bardziej zrównoważone.
 19. Zmniejszone samozatrucie.Autointoksykacja to wytwarzanie toksyn w organizmie, zwykle z powodu działania bakterii i drożdży na częściowo strawiony pokarm. Najczęściej jest wynikiem fermentacji lub gnicia (rozkładu ) żywności. Wiele z nich występuje w dużych jelitach ludzi. Może to spowodować gaz, wzdęcia i nieprzyjemne zapachy stolca. Jednakże, nawet jeśli nie powoduje żadnych objawów, w niektórych przypadkach może znacznie uszkodzić zdrowie. Dzięki oczyszczeniu okrężnicy z drożdży, pasożytów i innych patogennych organizmów oraz zwiększeniu przepływu żółci, wlewy kawy znacznie zmniejszają samozatrucie.   Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przeczytaj Autointoxication na tej stronie.
 20. Wspomaganie układu limfatycznego.Lewatywy z kawą znacznie pomagają w drenażu limfatycznym, który zachodzi poprzez plastry Peyera . Są to niezwykle ważne gruczoły limfatyczne zlokalizowane wzdłuż niektórych obszarów jelita cienkiego. Chociaż roztwór kawy nie osiąga tak daleko, lewatywa do kawy wydaje się wspomagać plastry Peyera z powodu efektów odruchowych opisanych w dalszej części tego artykułu.
 21. Zmniejszenie zatłoczenia narządów wewnętrznych.Działanie kofeiny i ściągające działanie kawy ma pomóc zmniejszyć zatory w wątrobie i gdzie indziej.
 22. Wspiera rozwój. Kombinacja powyższych efektów przyspiesza rozwój.   Jest to wzrost subtelnych ludzkich pól energetycznych, w tym Merkaba, opisana w Starym Testamencie Biblii.   Jednakże, gdy człowiek rozwija się do stadium 100, wierzymy, że lewatywy kawy nie są pomocne w dalszym rozwoju.   Jest to obecnie przedmiot badań.
 23. Pomaganie w redukcji drożdżyi innych zakażeń w organizmie Dzieje się tak ze względu na kombinację wszystkich efektów opisanych w paragrafach powyżej.   Aby uzyskać więcej informacji na temat drożdży układowych, przeczytaj Candida Albicans na tej stronie.
 24. Poprawa skóryCiało musi jakoś wyeliminować trucizny.   Jeśli okrężnica nie działa dobrze, organizm musi użyć alternatywnych kanałów eliminacji.   Jedną z nich jest skóra.   Powoduje to wykwity skórne , w tym zapalenie skóry , trądzik , egzemę , łuszczycę i być może inne rodzaje chorób skóry. Lewatywy kawowe wspomagają skórę, przywracając wydalanie przez wątrobę i okrężnicę.
 25. Forma cichej dyscyplinyi ćwiczenia koncentracji. Może się to wydawać niezwykłe, ale samo leżenie i trzymanie zwieracza odbytu zamkniętego przez 15 minut to forma ćwiczeń koncentracyjnych, które uczą dyscypliny, relaksu, koordynacji i innych cech psychicznych, które są pomocne dla większości ludzi.

 

OSTRZEŻENIA

 •  Wiele objawów, które pojawiają się z powodu lewatywy kawowej, takich jak zmęczenie, ból głowy, ból brzucha lub inne, jest spowodowane uwalnianiem do toksyn, których organizm nie może się pozbyć wystarczająco szybko. Kolejne zabiegi uwalniają z tych skutków ubocznych
 • Ból brzucha.   Lewatywy kawowe są bardzo bezpieczne, gdy są prawidłowo wykonywane.   Jeśli wystąpią bóle brzucha lub reakcje kofeinowe, spróbuj leżeć na PRAWEJ STRONIE podczas całej lewatywy.   Niektórzy klienci zgłaszają, że działa to znacznie lepiej.
 • Zapalenie wyrostka robaczkowego.   Nie sugeruję lewatywy kawowej, jeśli dana osoba ma dolny prawy ból brzucha.
 •  Karmienie piersią.   Lewatywy kawowe podczas karmienia piersią wydają się być całkowicie bezpieczne.
 • Dzieci.   Lewatywy kawowe można wykonywać u dzieci w wieku 3 lat lub starszych.
 • Zapalenie okrężnicy i choroba Leśniowskiego-Crohna.   W tych warunkach można stosować lewatywy kawowe.
 • Rak okrężnicy lub odbytnicy.   Ostrożność jest wymagana w przypadku uszkodzenia okrężnicy, która może powodować perforację.   Jednak lewatywy kawowe są niezwykle pomocne w przypadku większości nowotworów.
 • Zaparcie.   Lewatywy kawowe są doskonałe, aby pomóc oczyścić jelita grubego i przywrócić jego integralność.   Jednak również szukać innych przyczyn zaparć.   Najczęstszymi przyczynami nie jest picie około 96 uncji wody dla osoby dorosłej, picie niewłaściwego rodzaju wody i niewłaściwa dieta, która nie zawiera wystarczającej ilości ugotowanych warzyw.   Niektórzy ludzie potrzebują więcej magnezu.
 • Niebezpieczeństwa związane z wyczerpaniem minerałów lub brakiem równowagi mineralnej.   Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie występują.   W rzeczywistości kawa dostarcza więcej minerałów.
 • BiegunkaLewatywy kawowe można wykonać, gdy u pacjenta występuje biegunka, i może to pomóc w zależności od przyczyny.
 • Uchyłki i zapalenie uchyłka  Lewatywy kawowe doskonale pomagają oczyścić uchyłki w okrężnicy.
 •  Nietrzymanie stolca.   Lewatywy kawowe są doskonałe.
 • Zmęczenie.   Niektórzy ludzie czują się bardzo zmęczeni po lewatywach kawowych.   Jest to normalne dla niektórych osób i nie stanowi problemu.
 • Szczeliny i przetokiNajlepiej rozwiązać je przed wykonaniem lewatywy kawowej.   Zobacz artykuł na tej stronie zatytułowany Anal szczeliny i przetoki .
 • Zatrucie pokarmowe.   Lewatywy kawowe są doskonałe, aby pomóc złagodzić wiele przypadków zatrucia pokarmowego.
 • Gaz i wzdęcia.   Lewatywy kawowe są dobre i często pomocne.
 •  Zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzody.   Lewatywy kawowe są w porządku.
 • Krwawienie z przewodu pokarmowego.   To zależy od przyczyny.   Jednak lewatywy są zwykle bezpieczne, jeśli zostaną zrobione ostrożnie.
 • HemoroidyŁagodne hemoroidy zwykle nie przeszkadzają w lewatywach kawowych.   Poważniejsze hemoroidy mogą krwawić i być bolesne, co może utrudniać wykonanie lewatywy kawy.   W ciężkich przypadkach najpierw trzeba rozwiązać hemoroidy chirurgicznie lub najlepiej galwanicznie przed wykonaniem lewatywy kawy.
 • Zespół jelita drażliwego.   Lewatywy kawowe można zrobić, gdy ma się zespół jelita drażliwego.   Niewłaściwa dieta jest najczęstszą przyczyną zespołu jelita drażliwego.
 • Zespół złego wchłaniania, w tym celiakia.   Lewatywy z kawy są zwykle pomocne w poprawie zdrowia jelit.
 • Posiłki.   Należy poczekać co najmniej godzinę po posiłku, zanim zrobi się lewatywę kawową.   Po lewatywach można natychmiast zjeść posiłek.
 •  Leki. Lewatywy kawowe nie będą zakłócać żadnych terapii lekowych, które znam.   Skonsultuj się z lekarzem, jeśli nie masz pewności.   Kawa może antidotum na leki homeopatyczne.
 • Miesiączka.   To nie powinno w żaden sposób zakłócać lewatywy kawy.
 • Nudności i wymioty.   Lewatywy kawowe są często doskonałe do zmniejszenia nudności i wymiotów.   W rzeczywistości, lewatywy kawowe są doskonałe w przypadku nudności, co często jest spowodowane toksycznością wątroby.
 • Przesadne lewatywy kawowe.   Możliwe jest przesadzić z lewatywami kawowymi.   Wykonaj maksymalnie 4 lewatywy dziennie.   Lewatywy kawowe to potężna procedura detoksykacji.
 • Pasożyty i drożdże.   Lewatywy kawowe doskonale pomagają w usuwaniu pasożytów.   Może to nastąpić z powodu mechanicznego oczyszczenia okrężnicy i z powodu zwiększonego przepływu żółci.
 • Ciąża. Nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń problemów z lewatywami kawowymi wykonanymi podczas ciąży.   Wydaje się, że są bezpieczne, gdy są właściwie wykonane.
 • Ropień rektalny.   Ogólnie, lewatywy kawowe są bardzo dobre.
 • Wypadanie odbytnicy.   Sugeruję, aby unikać lewatyw kawy, dopóki nie poprawi się wypadnięcie.
 • Stymulacja.   Jeśli dana osoba czuje się bardzo stymulowana po lewatywach kawowych, powodem jest to, że użyto zbyt dużo kawy.   Niektóre rodzaje kawy mają więcej kofeiny niż inne.   Ponadto, niektóre kawy mogą zawierać trochę pleśni, które mogą stymulować.
 • Starsi.   Do tej pory nie widziałem problemów z podawaniem kawy w ten sposób ludziom w latach 80. lub nawet 90tych.

 

KONTROWERSJA I MITY NA TEMAT LEWATYW KAWOWYCH

“W rzeczywistości nie ma takiego regionu świata, w którym ludzie nie   odkryliby ani nie zaadaptowali lewatywy.Jest on bardziej wszechobecny niż koła.Święki znajdują się w światowej literaturze od Arystofanesa do Szekspira, Gulliver Podróżuje do Peyton Place.”   – Dr Ralph W. Moss 

MIT # 1. USZKODZENIA FLORY BAKTERYJNEJ JELIT.   Nie.   Z mojego doświadczenia ponad 33 lat, codzienne lewatywy kawowe, nawet kilka dziennie, nie wpływają negatywnie na florę w okrężnicy.   Nie zmywa flory, ponieważ lewatywa nie angażuje tak dużej ilości wody.   W rzeczywistości, jak wspomniano wcześniej w tej książce, wlewy kawy często poprawiają florę jelitową i pomagają pozbyć się dysbiozy jelitowej.

MIT # 2.   WYMYWAJĄ MINERAŁY Z CIAŁA.   Nie.   W rzeczywistości wlewy do kawy dodają organizmowi minerałów.   Kawa zawiera wiele minerałów, w tym cynk, selen, potas i inne.

MIT # 3.   POWODUJĄ ZAPARCIA.   Nie.    Jeśli przestaniemy lewatywy kawy, może to zająć ciału kilka dni do tygodnia, aby je ponownie wyregulować.   Jednak nie widziałem lewatywy kawy powodują zaparcia.   W rzeczywistości, pomagając leczyć jelita grubego, lewatywa kawy może zmniejszyć zaparcia.

MIT # 4.   KAWA ZANIECZYSZCZA PRZYCZYNĘ.   Bardzo rzadko.   Widziałem tylko jeden przypadek, w którym osoba rozwinęła uzależnienie od kawy w ustach i lewatywy.   Częściej osoba lubi lewatywy kawy i chce je kontynuować.   To jednak nie jest uzależnienie.

MIT # 5.   ENEMASY KAWOWE MOGĄ PERFOROWAĆ KOLONIĘ.   Nigdy o tym nie słyszałem.

MIT # 6.   MOGĄ SPOWODOWAĆ ZAKAŻENIA.   Chociaż jest to możliwe, nigdy nie słyszałem o tym.

MIT # 7.   KAFINA jest SZKODLIWA. Mniejsza ilość kofeiny jest absorbowana z kawy, gdy jest przyjmowana doodbytniczo.   Jeśli lewatywa kawowa powoduje “brzęczenie” kofeiny, sugeruję użycie mniejszej ilości kawy.   Kawa bezkofeinowa nie działa dobrze w lewatywach kawowych.

MIT # 8. CZY PAWĄ DO KAWY POWODUJE ODMÓWIENIE?   Możesz przeczytać w Internecie, że to prawda.   Jednak to wcale nie jest moje doświadczenie.   W rzeczywistości wiele osób poprawia sobie nawodnienie poprzez robienie lewatywy kawowej.   Woda jest pochłaniana i jest to korzystne.

Kilka osób informuje, że po wykonaniu lewatywy z kawy, ich usta są suche i trochę obolałe.   Mogą fałszywie wierzyć, że oznacza to, że lewatywa kawy spowodowała odwodnienie.   Moje doświadczenie jest takie, że ci ludzie byli już odwodnieni.  Albo nie piją wystarczającej ilości wody (około 3 litry dziennie dla osoby dorosłej), albo ich woda pitna nie nawadnia ich dobrze, lub są na “diecie odwodnienia”.   Obejmuje to posiadanie w diecie jakiejkolwiek ilości kofeiny, alkoholu lub cukrów, w tym owoców lub słodkiego soku.   Jedna filiżanka kawy lub herbaty jest zwykle w porządku, ale nie więcej.