“Wampirza maseczka”

HIRUDOTERAPIA, CZYLI NOWE ZASTOSOWANIE LECZNICZYCH PIJAWEK

Ta maseczka stała się hitem w zagranicznych salonach piękności. Stosuje ją m.in. Demii Moore, Kim Kardashian i potwierdzają jej skuteczność.Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami jest znane od wieków. Zauważono przez ten czas, że pacjent po przystawieniu pijawek jest silniejszy, a ból który wcześniej odczuwał mija. Dlatego zaczęto stosować je na większą skalę przy różnych dolegliwościach, np. urazach, przewlekłych bólach mięśni, a nawet w chorobach kardiologicznych, ponieważ ślina pijawek zawiera hirudynę, która rozrzedza krew i zapobiega powstawaniu skrzepów. Oprócz hirudyny pijawki wydzielają histaminę, która poprawia wydajność serca i działa przeciwzapalnie oraz eglinę, która również działa przeciwzapalnie i zwalcza wolne rodniki.

  • Jak wygląda zabieg?
  • Hirudoterapeuta przystawia pijawki na oczyszczoną skórę.
  • Pijawki po napełnieniu się krwią (około 10 ml) same odpadają od skóry, zostawiając niewielką rankę, którą zabezpiecza się opatrunkiem.
  • Następnie przeprowadzający zabieg wyciska z pijawek krew i hirudozwiązki. Nakłada „maseczkę” na twarz, a po 20 minutach ją zmywa.
  • Skóra od razu wygląda na młodszą i ładniejszą. Zmniejszają się zaczerwienienia, a skóra jest bardziej elastyczna.
  • Efekty są tak piorunujące, ponieważ w ślinie pijawek zawarte są również lipidy, które zawierają hormony: testosteron, estradiol, progesteron, czy kortyzol.
  • Działają regenerująco i odbudowująco na skórę.
  • Dodatkowo maseczka jest w formie czynnej biologicznie, dzięki czemu dostajemy w pełni naturalny produkt.

Hirudoterapia połączona z wampirzą maseczką działa dwukierunkowo: po pierwsze samo przystawienie pijawek działa antyzakrzepowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Przystawione w odpowiednim miejscu zmniejszają ból i pomagają w regeneracji urazów; po drugie maseczka z naszej krwi, zmieszana z przeciwzapalną krwią pijawek pomaga również w regeneracji skóry i produkcji kolagenu. Dzięki przeciwzakrzepowym właściwościom śliny pijawki, na naszej skórze otwierają się naczynia krwionośne, dzięki czemu dobroczynne składniki krwi łatwiej dostają się do środka. Otwierają się również pory, a wszystkie składniki mineralne przenikają do skóry. Jeśli zależy nam także na zmniejszeniu cellulitu pijawki również będą świetnym rozwiązaniem, dzięki zawartym w ich ślinie lipazom, które pomagają w rozkładaniu się tłuszczu.

ZALETY MASECZEK

  • Zaletami są niewątpliwie efekty, które będziemy mogły podziwiać na naszej skórze. Zauważymy m.in. poprawę kolorytu skóry, elastyczności i jędrności, wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Zabieg wykonuje profesjonalny dyplomowany hirudoterapeuta. Posiadamy bezpieczne pijawki lecznicze, które są specjalnie do tego celu hodowane. Ponieważ w zabiegu zastosowana jest nasza własna krew jako maseczka, nie musimy obawiać się reakcji alergicznej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i daje świetne rezultaty. Po zabiegu hirudoterapii następuje poprawa samopoczucia, ponieważ w ślinie pijawek zawarta jest serotonina, która rozluźnia i poprawia nastrójZaletami są niewątpliwie efekty, które będziemy mogły podziwiać na naszej skórze. Zauważymy m.in. poprawę kolorytu skóry, elastyczności i jędrności, wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Zabieg wykonuje profesjonalny dyplomowany hirudoterapeuta. Posiadamy bezpieczne pijawki lecznicze, które są specjalnie do tego celu hodowane. Ponieważ w zabiegu zastosowana jest nasza własna krew jako maseczka, nie musimy obawiać się reakcji alergicznej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i daje świetne rezultaty. Po zabiegu hirudoterapii następuje poprawa samopoczucia, ponieważ w ślinie pijawek zawarta jest serotonina, która rozluźnia i poprawia nastrój